torun.po.gov.pl

:: Zarzuty dla zabójcy z ul. Gagarina
Wiadomość dodana przez: informatyk (2015-12-30 14:29:28)

W dniu dzisiejszym funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Toruniu doprowadzili do Prokuratury 23- letniego Dawida W. podejrzanego o to,  że w dniu 27 grudnia  2015 roku w Toruniu przy ul. Gagarina  działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia zadał pokrzywdzonemu  jeden cios nożem, powodując  ranę  kłuto - ciętą w okolicy mostka, w następstwie czego doszło do uszkodzenia mięśnia sercowego skutkującego  zgonem pokrzywdzonego  tj. o czyn z art. 148 § 1 kk.


Zarzut popełnienia przestępstwa przedstawiony został podejrzanemu w dniu 29 grudnia 2015r.
Dawid W. przyznał się do popełnienia zbrodni i złożył wyjaśnienia, w których wskazał, że jego czyn nie był zaplanowany, doszło do niego gdy znajdował się pod wpływem alkoholu. W dniu dzisiejszym przeprowadzono dalsze czynności procesowe niezbędne dla potwierdzenia wersji zdarzenia przedstawionej przez podejrzanego.
Po przesłuchaniu  prokurator podjął decyzję o wystąpieniu do Sądu Rejonowego w Toruniu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Wniosek wraz z aktami sprawy przekazany zostanie do Sądu w dniu dzisiejszym.


Prokurator  Rejonowy
Ewa Janczuradres tej wiadomości: www.torun.po.gov.pl/news.php?id=712