ul. Grudziądzka 45 | 87-100 Toruń |  tel. 0 56 611 77 00
szukaj:
Aktualności
Prokuratura Okręgowa
Prokuratury Rejonowe
Brodnica
Chełmno
Golub-Dobrzyń
Grudziądz
Toruń Centrum-Zachód
Toruń Wschód
Wąbrzeźno
Zagadnienia prawne
Komunikat Prokuratora Rejonowego Toruń – Wschód w Toruniu
Po ponad dwóch latach udało się wykryć sprawcę napadów na placówki bankowe do których doszło na terenie Torunia oraz Bydgoszczy.

W dniu wczorajszym, na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej Toruń – Wschód w Toruniu, Sąd Rejonowy w Toruniu zastosował tymczasowe aresztowania na okres 2 (dwóch) miesięcy wobec 25 letniego Arkadiusza H. Podejrzanemu ogłoszono zarzuty o to, że:

I. w dniu 4 marca 2010 roku w Toruniu w Agencji PKO SA przy ul. Jamontta dokonał rozboju, w ten sposób, że wszedł do budynku agencji, zagroził kasjerce pozbawieniem życia posługując się przedmiotem przypominającym broń palną i zażądał wydania pieniędzy, zaś po odmowie ich wydania wyłamał drzwi od pomieszczenia kasowego, wszedł do jego wnętrza, uderzył pokrzywdzoną w głowę, a następnie zabrał w celu przywłaszczenia pieniądze na szkodę PKO SA, tj. o czyn z art. 280 § 2 kk;

II. w dniu 28 lipca 2010 roku w Toruniu w Agencji PKO BP przy ulicy Mossakowskiego dokonał rozboju w ten sposób, że stosując przemoc wobec klientki Agencji poprzez przytrzymywanie jej i grożąc użyciem przemocy poprzez przyłożenie jej do głowy przedmiotu przypominającego broń palną zażądał od prowadzącej Agencję pieniędzy, które ta, obawiając się o życie swoje i klientki, wydała na szkodę PKO BP, następnie podszedł do kobiety zatrudnionej w punkcie LOTTO, znajdującym się w tym samym pomieszczeniu i zażądał pieniędzy, a po odmowie ich wydania uderzył ją w głowę trzymanym w ręku przedmiotem przypominającym broń palną w wyniku czego ta wydała pieniądze, tj. o czyn z art. 280 § 1 kk w zw. z art. 12 kk.

Do wykrycia sprawcy doszło we współpracy z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Dotychczas zebrany materiał dowodowy wskazuje też na bardzo duże prawdopodobieństwo, iż w/w Arkadiusz H. dokonał także innych napadów na placówki bankowe na terenie Bydgoszczy. W sprawie tej prowadzone jest śledztwo.

Prokurator Rejonowy

Maciej Rybszleger

informatyk | 23.01.2013 |
Niepełnosprawni
Poszukiwani
Poszukiwani
ePUAP

Adres skrzynki ePuap (PO Toruń) - /9c3gp2yg5i/SkrytkaESP

Kampania edukacyjna

Harmonogram dyżurów prokuratorów

Zobacz listę

Wspieramy
Fundacja Prokuratorów i Pracowników Prokuratury
RODO
© 2007-2019 Prokuratura Okręgowa w Toruniu. Wszelkie prawa zastrzeżone.